Fish Stock Assessment Methods for Lakes and Reservoirs:

Towards the true picture of fish stock

  

September 11-15, 2007

 
 

Ceske Budejovice, Czech Republic

 

 Home Scope Deadlines

New! Presentations

Program  New! Photos Contact Us About Area
 Advisory Board  Conference Output Sponsors Exhibitors Keynote Speakers Manuscripts to Fisheries Research How to get there FISHECU
PROGRAM SOCIAL EVENTS WHO'S ATTENDING

List of participants who attended the conference (alphabetical)

Abdoli Asghar

Iran

Abersons Kaspars

Latvia

Achleitner Daniela

Austria

Akoglu Ekin

Turkey

Amarasinghe Upali S.

Sri Lanka

Axenrot Thomas E.

Sweden

Balk Helge

Norway

Bonar Scott A.

USA

Borcherding Jost

Germany

Brazhnik Svetlana

Russia

Buras Pawel

Poland

Čech Martin

Czech Republic

Cowx Ian G.

UK

Degtev Evgeniy

Russia

Dehus Peter

Germany

Didenko Alexander

Ukraine

Doroszczyk Lech A.

Poland

Draštík Vladislav

Czech Republic

Duras Jindrich

Czech Republic

Eger Kjell

Norway

Encina Lourdes

Spain

Erös Tibor

Hungary

Everson Inigo

UK

Finster Martin

Austria

Franco Adolfo

Portugal

Frouzová Jaroslava

Czech Republic

Gassner Hubert

Austria

Gerdeaux Daniel

France

Gerlotto Francois

France

Godfrey Jason

Scotland

Godlewska Małgorzata

Poland

Gray Charles

Australia

Grigorszky Istvan

Hungary

up

Guillard Jean

France

György Agnes

Hungary

Hateley Jon

UK

Haugen Thrond O.

Norway

Heermann Lisa

Germany

Hickley Phil

UK

Higginbottom Ian

Australia

Hladík Milan

Czech Republic

Hohausová Eva

Czech Republic

Holmgren Kerstin

Sweden

Hrbáček Jaroslav

Czech Republic

Hülsmann Stephan

Germany

Janjua Yamin M.

France

Jankovský Martin

Czech Republic

Jenkins Thomas

USA

Jurajda Pavel

Czech Republic

Jůza Tomáš

Czech Republic

Kayanda Robert

Tanzania

Kemper Jan

The Netherlands

Kitaev Stanislav

Russia

Knudsen Frank

Norway

Kolding Jeppe

Norway

Kratochvíl Michal

Czech Republic

Křížek Josef

Czech Republic

Kubečka Jan

Czech Republic

Lauridsen Torben L.

Denmark

Lenhardt Mirjana

Serbia

Linlokken Arne

Norway

McClure Robert

USA

Mehner Thomas

Germany

Mochache Albert Getabu

Kenya

Monteoliva Agustín

Spain

Olin Mikko

Finland

Patimar Rahman

Iran

Peterka Jiří

Czech Republic

Pokorný Petr

Czech Republic

Prchalová Marie

Czech Republic

Psuty Iwona

Poland

Rakko Aimar

Estonia

Rakowitz Georg

Austria

Říha Milan

Czech Republic

Rowe David K.

New Zealand

Rudstam Lars G.

USA

Ruuhijärvi Jukka

Finland

Santocildes Marañón Gonzalo

Spain

Schmidt Marc

Germany

Schneider Patrick

Spain

Schulze Torsten

Germany

Sheerin Brian

Ireland

Specziár András

Hungary

Stolbunov Igor

Russia

Studenov Igor

Russia

Suuronen Petri

Finland

Szalay Ferenc

Italy

Szlakowski Jacek

Poland

Tátrai István

Hungary

Tereschenko Vladimir

Russia

Thorne Aya

Scotland

Tóth Adrienn

Hungary

Tušer Michal

Czech Republic

Urpanen Olli

Finland

Vaino Väino

Estonia

Vašek Mojmír

Czech Republic

Vehanen Teppo

Finland

Verges Charlotte

France

Volta Pietro

Italy

Wanzenböck Josef

Austria

Winfield Ian J.

UK

Wołos Arkadiusz

Poland

Ye Shaowen

China

Youngson Alan

Scotland

Yule Daniel

USA